Kuopion Tennisseura

Ajankohtaista

JOHTOKUNNAN TIEDOTE 31.1.2019

31.1.2019

Kuopion Tennisseuran johtokunta on hyvin hämmentynyt ja pahoillaan seuran johtoon kohdistuvista vihjailuista ja lehtijutuista.  Lehdissä esitetyt väitteet eivät pidä paikkaansa eikä seurassa ole minkäänlaisia taloudellisia kiistoja tai epäselvyyksiä.  Näiden lehtijuttujen takana on yksittäisiä seuran johtoon pyrkineitä henkilöitä, joiden omat edut ja tavoitteet eivät toteutuneet heidän suunnittelemallaan tavalla.
Nykyinen johtokunta on demokraattisesti selkein äänin syyskokouksessa valittu ja se on niin talouden kuin urheilun saralla laajapohjainen, osaava ja kokenut.
Seuran taloutta ja hallituksen toimintaa valvoo ja tarkastaa kaksi riippumatonta korkeimman tilintarkastuspätevyyden omaavaa hyvämaineista auktorisoitua KHT- tilintarkastajaa.
Seuran johtokunta työskentelee innolla ja hyvässä yhteishengessä uuden tennishallin ja seuran kehittämisen parissa eikä sillä ole huomautettavaa seuran puheenjohtajasta eikä seuran talouden hoidosta eikä myöskään minkäänlaisia ristiriitoja keskenään.
JOHTOKUNTA

KOHTA LYÖDÄÄN TENNISPALLOA, UUDESSA HIENOSSA HALLISSA!!!