Kuopion Tennisseura

Ajankohtaista

KESÄN VALMENNUSRYHMIIN ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYY 16.5. LUE KESÄN VALMENNUSINFOA TÄSTÄ ARTIKKELISTA.

10.5.2021

Varmista kesän tennisvalmennuspaikkasi nyt!

 

Tulevan kesän valmennusryhmiin ilmoittautuminen seuran kotisivuilla on alkanut ja ilmoittautuminen päättyy 16.5.21. Tarjoamme kaikille normaalipalloilla pelaaville aikuisille mahdollisuuden valita kesän harjoituspaikaksi joko Väinölänniemen massakentät tai harjoitukset hallissa.  Juniorikilpapelaajien harjoituspaikka sovitaan valmentajien kanssa erikseen, pääsääntöisesti kuitenkin Vänärille (kilpailut pelataan massalla).

Kesän harjoitukset pidetään hallissa kaikille aikuisten alkeisryhmille, tenniskoululaisille sekä junioreille oranssi- ja vihreäpallo harrasteryhmissä, niin tuuli ei pääse pilaamaan hyviä treenejä.  Hallissa pidetään myös kilpajunnujen kiinteät yksityistunnit.

Hallissa valmennusmaksu on samansuuruinen kuin nyt talven ryhmissä. Väinölänniemellä hinta on hieman korkeampi, jolla katetaan kaupungille menevä kenttämaksu (4 e/harjoituskerta/hlö).

Kesän valmennushinnat esim. (lisää ilmoittautumislomakkeessa):

  • aikuiset hallissa 1krt/vko        120 e/kk                                    2 krt/vko 200 e/kk
  • aikuiset Vänärillä 1 krt/vko    136 e/kk                                     2 krt/vko 232 e/kk
  • juniorien hinnat samat kuin talvella harjoituspaikasta riippumatta

 

Kesän valmennuksiin ilmoittautumisen yhteydessä valitse lomakkeessa harjoituspaikkasi seuraavista vaihtoehdoista:

  1. Haluan harjoitella hallissa
  2. Haluan harjoitella Vänärillä
  3. Harjoituspaikalla ei väliä

 

Valitessasi Väinölänniemen, huomioithan että sateella treenit voidaan perua.  Sateen vuoksi peruttujen harjoitusten maksuja ei hyvitetä (hallissa voi olla samaan aikaan halliryhmät tai asiakkaan varaus, siksi ryhmän siirto halliin ei onnistu).

Muodostamme valmennusryhmät ilmoittautumislomakkeiden harjoittelupaikka toiveiden ja sekä ryhmän tason mukaan. Tarvittaessa olemme yhteydessä sopivan tasoryhmän löytämiseksi Vänäri- tai halli-ryhmistä.

 

Harjoituspäivät kaikilla välillä maanantai-torstai.

 

Kesätreenien harjoitteluviikot:

Kesäkuu: viikot 23-26 (4 viikkoa) Heinäkuu: viikot 27-30 (4 viikkoa), Elokuu: viikot 31-32 (2 viikkoa)

 

Ennakkotietoa syksykauden valmennuksista:

Ilmoittautumiset loppuvat 25.7.21 ja treenit alkavat jo elokuussa ma 16.8.

 

Tehdään hieno tenniskesä yhdessä!